Medycyna Estetyczna

W naszych Gabinetach można skorzystać z oferty laseroterapii, zabiegów kosmetologicznych opartych na zabiegach iniekcyjnych(mezoterapia) oraz zabiegów kosmetyki uzupełniającej tj. peelingi.

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe pozwalają w szybki sposób zredukować niedoskonałości oraz przywrócić skórze piękny wygląd w każdym wieku. Ich główną zaletą jest mała inwazyjność. Laseroterapia polega na oddziaływaniu na zmienione tkanki wiązkom lasera o odpowiedniej mocy i długości fali.

Wszechstronność zabiegów laserowych sprawia, że terapia ta pozwala na usunięcie lub redukcję wielu problemów skórnych tj. rozstępy, blizny, zmiany potrądzikowe, przebarwienia zmarszczki a także pozwala na wykonanie liftingu twarzy dzięki, któremu nasza skóra stanie się elastyczna, gładka, napięta, rozświetlona i odzyska młodzieńczą świeżość.

Informacje ogólne

Zabiegi laserowe są całkowicie bezpieczne i dają spektakularne efekty.  Po wyjściu z gabinetu można od razu wrócić do codziennego tryby życia, należy jednak pamiętać o zaleceniach i odpowiedniej ochronie skóry.
Nie zaleca się wykonywania zabiegów laserowych w okresie letnim ze względu na wzmożoną ekspozycję na promieniowanie UV.
Ilość oraz częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie z Pacjentem po uprzedniej konsultacji i wywiadzie lekarskim.
Gojenie się trwa do 14 dni i jest zależne od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Lifting twarzy, szyi i dekoltu laserem MonaLisa Touch

Celem zabiegu jest wygładzenie, poprawa, napięcia oraz jędrności a także wyrównanie kolorytu. Jednym słowem przywrócenie młodzieńczego, promiennego wyglądu skórze. Impuls lasera wnika bardzo płytko w skórę nie uszkadzając głębszych tkanek i naczyń krwionośnych. Wiązka lasera stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ponadto sprawia, że włókna kolagenowe stają się krótsze i grubsze. Zabieg ten pozwala uzyskać spektakularne efekty termoliftingu oraz leczenia blizn potrądzikowych, a także skraca czas rekonwalescencji do minimum.

Po zabiegu skóra robi się czerwona, zazwyczaj pojawia się uczucie napięcia i pieczenia, w niektórych przypadkach pojawia się opuchlizna. W wyniku oddziaływania lasera, powierzchnia skóry jest szorstka i widoczna jest siatka wgłębień. Takie odczucia mogą towarzyszyć przez kilka dni.

W trakcie gojenia się skóry po zabiegu może dojść do złuszczania się wierzchniej warstwy naskórka.

Redukcja blizn laserem MonaLisa Touch 

Blizny najczęściej są następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienie ubytku tkanką łączną włóknistą. Pojawiają się także po zabiegach chirurgicznych lub operacjach. Predyspozycje do tworzenia się blizn są indywidualne. Niekiedy są one na tyle problematyczne, iż ograniczają nas w codziennym życiu.

Ingerencja lasera rozpoczyna proces regeneracji tkanek oraz pobudza skórę do odnowy. Następuje wzrost produkcji nowego kolagenu i elastyny. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się już po 2-3 tygodniach. Liczbę koniecznych zabiegów zawsze ustala się indywidualnie, jest ona uzależniona od wielkości blizny . Zazwyczaj jednak zaleca się przeprowadzenie od 5 do 10 sesji.

Redukcja rozstępów laserem MonaLisa Touch 

Rozstępy to najczęstszy defekt skóry, z którym borykają się panie po ciąży oraz osoby które, w krótkim czasie przybrały dużo na wadze co znacznie rozciągnęło skórę. Rozstępy mogą być również następstwem rozregulowanej gospodarki hormonalnej. Włókna kolagenowe charakteryzują się dużą sprężystością niestety często zdarza się, że nie wytrzymują napięcia i pękają co skutkuje tworzeniem się rozstępów.

Laser skutecznie redukuje rozstępy dzięki pobudzaniu skóry do samoregeneracji. Mikrourazy wywołane przez laser pobudzają fibroblasty do intensywnego tworzenia nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra rozpoczyna procesy odbudowy w miejscu uszkodzonych komórek. Warto zaznaczyć, że laser skupia się jedynie na zmienionym chorobowo fragmencie skóry, omijając zdrowe tkanki, tak więc nie ingeruje w większe powierzchnie skóry niż to potrzebne. Wiązka lasera dociera do głębokich warstw naskórka, co zwiększa skuteczność zabiegu.

Laserowa redukcja rozstępów to metoda przynosząca wielokierunkowe korzyści. Oprócz redukcji rozstępów, efektem zabiegu jest dodatkowo ujędrniona, wygładzona i wyraźnie napięta skóra.

Mezoterapia skóry głowy

Zabieg mezoterapii skóry głowy dedykowany jest osobom, które zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Polega on na wprowadzaniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, co pozwala na odbudowę, wzmocnienie oraz biorewitalizację mieszka włosowego, a co za tym idzie zdrowszymi, mocnymi i bardziej gęstymi włosami. Mezoterapia jest zabiegiem, który cechuje się dużą skutecznością. Ilość wymaganych zabiegów oraz ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie.

Eksfoliacja – peeling kwasami

Eksfoliacja kwasami jest to zabieg polegająca na usunięciu martwego naskórka. Złuszczanie stymuluje głębsze warstwy skóry, co wspomaga odnowę i wpływa na poprawę produkcji elastyny oraz kolagenu. Eksfoliacja kwasami to idealny zabieg zwłaszcza dla skóry problematycznej, który nie tylko wygładzi ją i odświeży a także zredukuje przebarwienia, zmiany potrądzikowe oraz wyrówna koloryt. Eksfoliacja kwasami to zabieg, którego działanie dopasowujemy do typu skóry. Dlatego też zależnie od stanu cery, problemów skóry oraz oczekiwań pacjenta dobierana jest ich intensywność i głębokość złuszczania naskórka.

Zabieg eksfoliacji kwasami zaleca się wykonywać w okresie jesienno-zimowym, gdy ekspozycja na promieniowanie UV jest zmniejszona. Warto również pamiętać aby na 2 tygodnie przed zabiegiem unikać solarium oraz zrezygnować z innych zabiegów złuszczających.

Seria obejmuje na ogół do 8 zabiegów w odstępie 10-14 dni.

Po zabiegu należy stosować się do wydanych zaleceń oraz unikać ekspozycji na promieniowanie UV.

Termolifting Zaffiro

Zabieg ma na celu podgrzanie głębokich warstw skóry, dzięki któremu włókna kolagenowe i elastyna, odpowiedzialne za napięcie skóry, zostają skrócone do ich pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Fibroblasty odpowiadające za produkcję włókien kolagenowych są jednocześnie stymulowane do produkcji nowych, młodych włókien.

Zwiększony, długofalowy i następujący stopniowo proces produkcji kolagenu zwiększa gęstość skóry nawet o 30%. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, dlatego końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.

Zaffiro to zabieg, po którym można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona lub rozgrzana, czasami występuje uczucie towarzyszące lekkiemu opaleniu skóry na słońcu. 

Troska o Wasze zdrowie jest naszym powołaniem.

+48 607 811 991
+48 887 811 991

ul. Oliwkowa 35,
80-175 Gdańsk