Masaż ciążowy
Zalety masażu ciążowego
- redukuje bóle i obrzęki,
- ogranicza stres poprzez odprężenie i relaks,
- ogranicza powstawanie rozstępów,
- przynosi ulgę w dolegliwościach wynikających z problemów zdrowotnych, jeszcze sprzed okresu ciąży,
- poprawia stan psychiczny i fizyczny kobiety, a przez to wpływa na samopoczucie dziecka,
- przed i po wykonaniu zabiegu monitorowane jest tętno płodu oraz ciśnienie,
- masaż wykonywane przy użyciu specjalnych, łagodnych i neutralnych olejków.
W wielu przypadkach masaż jest doskonałą alternatywą dla farmakoterapii, która w okresie ciąży ma bardzo ograniczone pole działania.
Za zgodą mamy możliwe jest delikatne masowanie brzuszka – a przez to również i dziecka, które przyzwyczaja się do dobrodziejstwa ludzkiego dotyku.
Kiedy można się poddać masażowi?
Właściwym momentem rozpoczęcia masażów jest początek drugiego trymestru – od 12 tygodnia ciąży, a mogą być one bezpiecznie wykonywane aż do 36 tygodnia ciąży. Czas i zakres zabiegów jest elastycznie dopasowywany do aktualnego stanu psychofizycznego pacjentki.
Techniki masażu ciążowego dostosowywane są do potrzeb kobiety w różnych okresach ciąży i ewoluują wraz z jej szybko zmieniającym się ciałem. Są to techniki komfortowe i przyjemne, bez użycia ucisków, nacisków i oklepywań. Do masażu dobiera się wyłącznie specjalne, łagodne i neutralne olejki.
Przeciwwskazania do masażu:
- ciąża zagrożona,
- ciąża mnoga,
- występowanie niektórych dolegliwości skórnych.
Bezpieczeństwo i komfort
Każdorazowo przed masażem odbywa się konsultacja lekarska. Przed i po masażu mierzone jest ciśnienie krwi ciężarnej oraz tętno płodu. Do masażu wykorzystujemy kształtki renomowanej firmy HABYS dobrane z myślą o masażu ciążowym, ułatwiające ułożenie kobiety podczas zabiegu. Kształtki zapewniają pełną wygodę zarówno w leżeniu na boku, jak też brzuchu, poprawiając skuteczność masażu i ułatwiając jego wykonanie. Kształtki wykonano z pianek o optymalnej sprężystości i odporności na odkształcenia.