Gabinety Medyczne Twój Doktor

Obecnie przeglądasz: Ginekologia i Położnictwo

Ginekologia:

W zakresie ginekologii oferuję Paniom kompleksowe badania profilaktyczne oraz leczenie schorzeń ginekologicznych, poradnictwo antykoncepcyjne również metodę naturalną oraz leczenie menopauzy. Proszę pamiętać, że każda z Pań powinna odwiedzić ginekologa raz w roku.

Na wizycie przeprowadzane jest badanie ginekologiczne we wziernikach z badaniem cytologicznym , USG dopochwowe oraz USG piersi. W razie potrzeby wykonywane są również badania dodatkowe, takie jak: posiew z pochwy, badanie w kierunku chlamydiozy,badanie w kierunku wykrywania wirusa odpowiedzialnego za raka szyjki macicy-HPV.

W naszych gabinetach można również zaszczepić się przeciwko wirusowi HPV, który jest odpowiedzialny za raka szyjki macicy oraz przeciwko nawracającym zakażeniom pochwy (szczepionką Gynatren).

Kiedy należy zasięgnąć porady ginekologa – położnika?

 1. . Każda kobieta powinna odwiedzić ginekologa profilaktycznie raz w roku.
 2. . Każda kobieta planująca ciąże, optymalnie trzy miesiące przed koncepcją oraz w sytuacji, gdy pojawią się następujące objawy:
  • nieprawidłowe krwawienia z pochwy,
  • nieprzyjemny zapach z pochwy,
  • nieprawidłowa wydzielina z pochwy,
  • świąd, pieczenia okolic intymnych,
  • bóle w okolicy podbrzusza nie związane z cyklem miesiączkowym,
  • nieregularne, bolesne, obfite miesiączki oraz jej brak,
  • inne niepokojące dolegliwości dotyczące sfery intymnej, również o podłożu seksuologicznym (psychologicznym).

Położnictwo:

W zakresie położnictwa oferujemy naszym Pacjentkom przygotowanie do ciąży oraz jej prowadzenie od momentu stwierdzenia ciąży do zakończenia. Zapewniamy troskliwa opiekę w oparciu o standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, starannie oceniamy badania dodatkowe oraz wykonujemy kontrolne badania USG. Niektóre badania dodatkowe wykonywane są poza naszymi gabinetami w oparciu o współpracę z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie.

Pracujemy na najlepszej jakości, regularnie serwisowanym sprzęcie. Wszystkie badania przeprowadzane są w oparciu o standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W razie potrzeby współpracujemy z najlepszymi specjalistami np. przy badaniach prenatalnych.

Dokładamy wszelkich starań aby wizyta w naszych gabinetach była jak najmniej stresująca. Badania przeprowadzane są w ciepłych, dźwiękoszczelnych gabinetach. Każda Pacjentka może skorzystać z kabiny higieny intymnej, ma zapewnione jednorazowe kapcie oraz spódniczkę.

Badanie USG – jak przygotować się do badania?

USG to badanie z zakresu diagnostyki medycznej, wykorzystuje się aparat wysyłający falę ultradźwiękowe, które umożliwiają wgląd w wnętrze wielu narządów naszego ciała.

W zależności od typu badania, USG wykonywane jest w inny sposób i wymaga innego przygotowania.

Ultrasonografia narządu rodnego przez powłoki brzuszne. Wykonuje się u dziewczynek, kobiet, które nie współżyły; w szczególnych przypadkach. Wykonywana jest w pozycji leżącej. Lekarz pokrywa skórę pacjenta żelem. Następnie przesuwa głowicę aparatu nad badanymi narządami. Obraz uwidaczniający narząd rodny- macicę, jajniki widoczny jest na monitorze i rejestrowany na papierze. . Badanie to trwa około 15-20 minut.

Przygotowanie do badania: pełen pęcherz moczowy – dwie godziny przed badaniem należy wypić 2-3 szklanki wody

Ultrasonografia płodu przez powłoki brzuszne. Wykonuje się u kobiet w ciąży w celu oceny płodu w 11 – 14 tygodniu ciąży (USG genetyczne), po 20 tygodniu ciąży (USG prenatalne) oraz po 30 tygodniu ciąży. USG wykonywane jest w pozycji leżącej. Lekarz pokrywa skórę pacjentki żelem, następnie przesuwa głowicę aparatu nad macicą. Obraz uwidaczniający poszczególne części ciała płodu oraz narządy widoczny jest na monitorze i rejestrowany na papierze.

Badanie to trwa około 20 – 30 minut.

Przygotowanie do badania: Nie jest wymagany pełen pęcherz moczowy. W naszych gabinetach wykonywane jest USG położnicze 2/3/4D.

USG 2D Podstawowa część badania USG ciąży to prezentacja obrazu dwuwymiarowego 2D, gdzie mamy szansę obserwacji przekroju wnętrza macicy i ogólnego zarysu ciała płodu z obrazem rozwijających się narządów wewnętrznych. Dzięki temu można dokonać oceny wielkości i kształtu różnych części ciała płodu (przede wszystkim narządów wewnętrznych, czyli serca, nerek, mózgu, żołądka, pęcherza moczowego), jego budowy, a także łożyska i ilości wód płodowych. Co ważne, w tym badaniu otrzymujemy jedynie płaskie przekroje ciała płodu, co stanowi podstawową różnicę między nim, a badaniem 3D i 4D.

Aparaty USG umożliwiają badanie dopplerowskie, to jest ocenę przepływu krwi przez naczynia płodu i matki dzięki ultrasonografii kolorowej, co pozwala na uzyskanie wiedzy odnośnie funkcji serca i innych narządów.

USG 3D Jeszcze nowocześniejsze aparaty umożliwiają trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu (3D) i wnętrza macicy, a co za tym idzie, uwidaczniają ruchy płodu. W wyniku analizy widoku 3D otrzymuje się precyzyjny i wyraźny obraz dziecka, który jest łatwy do odczytania dla każdego. Tymczasem na obrazie 2D bardzo często jedynie lekarz jest w stanie rozróżnić poszczególne części ciała płodu. Obraz ten daje też niedostępne w prostszych badaniach przekroje anatomiczne, pomocne w bardziej szczegółowych analizach.

USG 4D to tymczasem obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, co pozwala na obserwację ruchów płodu, pracy serca. Pozwala ono na bardziej dogłębne obserwacje dziecka – na przykład stwierdzanie kolejności pojawiania się poszczególnych umiejętności ruchowych płodu.

Badanie 4D jest daleko bardziej czytelne dla rodziców niż dwuwymiarowe przekroje, jednak dopiero USG 4D oznacza zarejestrowanie obrazu trójwymiarowego w ruchu. Badanie dwuwymiarowe to płaski przekrój, 3D to statyczny obraz w trzech wymiarach, podczas gdy badanie 4D to ruchomy obraz w trójwymiarze (bezpośrednio śledzący – z pewnym opóźnieniem – ruchy dziecka). Pozwala to na precyzyjną ocenę mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek, twarz i pozostałych organów w jak najlepszej płaszczyźnie.

USG dopochwowe (transwaginalne) Jest głównym badaniem dodatkowym ginekologicznym zarówno przed ciążą, w trakcie ciąży a także jako regularne badanie profilaktyczne. Powinno towarzyszyć każdemu badaniu ginekologicznemu, ponieważ pozwala na szybką diagnostykę wielu chorób np torbieli jajników, mięśniaków macicy. We wczesnej ciąży jest podstawowym badaniem na potwierdzenie ciąży. Pozwala na uwidocznienie zarodka w 4 tygodniu ciąży, akcji serca zarodka od 6 tygodnia ciąży W ciąży USG dopochwowe wykonywane jest do 14 tygodnia.

Ultrasonografia piersi pozwala na ocenę struktur gruczołu sutkowego, umożliwia określenie charakteru tkanek z jakich zbudowany jest gruczoł, obecność zmian chorobowych oraz ocenę węzłów chłonnych dołów pachowych. Badanie to może być wykonywane także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Badanie USG jest podstawowym badaniem u kobiet do 40 roku życia. Po 40 roku życia należny wykonywać badanie mammograficzne na przemian z USG. USG piersi profilaktyczne powinno wykonywać się raz w roku

Przygotowanie do badania: Na badanie proszę przynieść wyniki z poprzedniego badania USG piersi.

Czas oczekiwania na wynik badania:

Pacjent otrzymuje wynik w dniu wykonania badania w formie opisu z dołączonymi wydrukami obrazów ultrasonograficznych. USG na miejscu ocenia, interpretuje i konsultuje wykonujący badanie lekarz.

Badanie ultrasonografem jest badaniem bezpiecznym i bezbolesnym. Nie ma przeciwskazań do jego wykonywania, w razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie bez zagrożenia dla pacjenta.

Badanie cytologiczne

Jest to badanie przesiewowe, służy wykrywaniu zarówno stanów przed nowotworowych jak i raka szyjki macicy.

Ze względu na dużą skuteczność badania cytologicznego w wykrywaniu wielu chorób dróg rodnych należy o nim pamiętać także przed planowaną ciążą.

Sposób wykonania badania:

Materiał do badań cytologicznych jest pobierany w trakcie rutynowego badania ginekologicznego. Samo pobranie polega na wykonaniu specjalną szczoteczką lub szpatułką wymazu z tarczy części pochwowej i wymazu z kanału szyjki macicy, a następnie ocenie wykonanego na szkiełku i odpowiedniego utrwalonego rozmazu.

Należy pamiętać że badanie cytologiczne jest bezbolesne. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania, lecz nie powinno wykonywane być w trakcie miesiączki. Ciąża nie jest przeciwskazaniem do wykonania tego badania.

Przygotowanie do badania:

 1. . Materiał do badania cytologicznego pobierany jest przed badaniem ginekologicznym, badaniem USG dopochwowym i innymi badaniami z pochwy i/lub szyjki macicy np. pobraniem posiewów.
 2. . Badanie cytologiczne można wykonać najwcześniej 2 dni po zakończeniu miesiączki i najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kolejnego krwawienia miesięcznego – najlepiej w pierwszej połowie cyklu.
 3. . Na 48 przed badaniem nie należy stosować leków/preparatów dopochwowych, tamponów ani irygacji (płukania pochwy).
 4. . Co najmniej 24 godziny przed badaniem należy powstrzymać się od stosunków płciowych.
 5. . 24 godziny przed badaniem cytologicznym nie należy poddawać się badaniu ginekologicznemu, przez pochwowemu badaniu USG oraz pobieraniu posiewów ani wymazów z kanału szyjki macicy.
 6. . W przypadku wystąpienia stanu zapalnego narządu rodnego (mogą o tym świadczyć m.in. upławy), należy najpierw wyleczyć stan zapalny i dopiero zgłosić się na badanie.

Czas oczekiwania na wyniki badania cytologicznego: 14-21 dni

Wypełnij proszę poniższe pola, skontaktujemy się w ciągu 24h!

Imię jest wymagane.

IF YOU ARE HUMAN PLEASE LEAVE THIS BOX BLANK!!!

×

Umów wizytę

Adres
Oliwkowa 35
80-175 Gdańsk - Szadółki
Telefony do Rejestracji
+48 607 811 991
+48 887 811 991
Rejestracja ONLINE
Ewa Paszkiewicz - ZnanyLekarz.pl
E-mail
gabinety@twojdoktor.eu
×

Pytanie

Wypełnij proszę poniższe pola, skontaktujemy się w ciągu 24h!

Imię jest wymagane.

IF YOU ARE HUMAN PLEASE LEAVE THIS BOX BLANK!!!

×
Telefony do Rejestracji
+48 607 811 991
+48 887 811 991
E-mail
gabinety@twojdoktor.eu
×